מועדונית נערי התקווה

בס"ד
עמותת "ידיד לילד" בראשותה של הגב' שרה קמינסקי מבקשת לסייע בפרויקט חדש אותו מנהל מר בני בן עטר.
מר בן עטר תיאר את הפרויקט במכתב המצ"ב והמדבר בעד עצמו.
נודה לכם על התגייסות למימון פרויקט חשוב זה, באמצעות עמותת "ידיד לילד", למען הצלחתו.

שלום שרה,
שמי בני בן עטר, הקמתי מסגרת שמיועדת לנוער חרדי שנשר מהמסגרות הישיבתיות, ובשל ההתדרדרות הלימודית וההתנהגותית שלהם , המשפחות שלהם לא מוכנות לקבל אותם.
מטרת המסגרת היינה בעיקר למנוע מהנערים להגיע לרחוב ולהתדרדר לפשע , סמים ואלכוהול.
ההורים לא מוכנים לקבל את החשיפה וההתפתחות הטכנולוגית ובעיקר המדיה והסמרטפונים, וכך נוצר ריחוק בין המשפחה לנער , שבגיל 16-17 נחשף לעולם , נפתח, יוצר קשר עם בנות, נתון ללחץ חברתי וכו'.
המסגרות הישיבתיות בוודאי אינן מקבלות את ההתנהגות החריגה וגם משם הם נפלטים ומוצאים את עצמם למעשה ברחוב ללא תמיכה והבנה – ומשם הדרך לפשע ולחיי רחוב קצרה.
כאשר נער כזה מגיע אלינו, אנו קודם כל מקשיבים לו , מבינים אותו, לא שופטים אותו , ומנסים להראות לו שיש גם מסגרות אחרות מבינות ומכילות יותר , כמונו.
אמנם זו לא מסגרת ישיבתית קלאסית , אבל כזו שתשמור עליו, תבין אותו, תדאג לו, תעזור לו למצוא תעסוקה ותכיל אותו עם כל הקשיים , גם אם יש לו סמרטפון , גם אם יש לו חברה וגם אם הוא מעשן.
אנחנו פה כדי להראות לו שיש גם משהו אחר , שונה שמקבל אותו כמו שהוא , גם אם ההורים שלו לא מקבלים אותו והוא לא מה שהם רצו או קיוו לו. מטרתנו – להחזיר להם את האמון בעצמם,את הביטחון העצמי ואת היכולת להתמודד עם אתגרי החיים.
הנערים מגיעים אלינו מרוסקים ושבורים נפשית, משוועים לקצת חמלה , אהבה וחום. פה אנחנו נכנסים לתמונה, דואגים להם, מבינים אותם, מקשיבים להם ונותנים להם חום ואהבה כשצריך.
אנחנו מכוונים את הנוער לחיים נורמטיביים, להשתלבות בעבודה, ללימודי מקצוע ואקדמיה, או לגיוס צבאי – כל אחד לפי נטיותיו , אישיותו ורצונותיו – העיקר שיכנסו למסלול נורמטיבי שיסלול להם דרך לחיים טובים , רחוק מהרחוב ומהפשע.
אנחנו שוכרים להם דירות – בפיקוח כמובן , הדירות מצוידות בריהוט בסיסי (שקיבלנו מיד שניה ותרומות) ומשתדלים לתת להם הרגשה של בית.
אנחנו מסייעים להם למצוא עבודה , מכוונים אותם ללימודים במכללות אקדמיות, מכינות להשלמת בגרויות, מכינים אותם למיונים ולגיוס לצבא וכו'.
אנחנו למעשה התחנה האחרונה של הנערים, שמגיעים מרקע קשה, לוחץ , כזה שלא מבין ולא מקבל אותו , ורגע לפני שהם זורקים הכל ועוזבים את הדת , את המשפחה , את חברי הילדות ואת האמון בעצמם וביכולות שלהם , אנו מושיטים להם קרש הצלה חזק ויציב , להיאחז בחיים הטובים ובמסלול הנכון עבורם, שמבין ועוזר להם וחפץ בטובתם. זה למעשה מה שמחבר אותם אלינו.

על מנת להמשיך את הפרויקט החשוב הזה , אנו זקוקים להרבה עזרה ותמיכה , הן כספית – על מנת לספק את כל הצרכים החומריים של הנערים – ציוד לבתים , בגדים, אוכל וכו' , והן בפעילויות עבורם , בכדי שיוציאו את כל האנרגיות שלהם באפיקים טובים ולא בסמים, אלימות ופשע.
תודה רבה,
בני בן עטר