20 שנות עשייה ונתינה למען הקהילה

בס"ד כ"ג אייר, תשפ"ג – ‏14 מאי, 2023

דבר יו"ר העמותה הגב' שרה קמינסקי: ערב טוב קהל נכבד, כבוד ראש העיר, מר בני כשריאל, סגן ומ"מ ראש העיר מר גיא יפרח, סגן ראש העיר, מר בוריס גרוסמן, כבוד הרב אלי קפלן, תורמים, מתנדבים, ידידי וחברי עמותת "ידיד לילד"  והחברים שלצידי תמיד: חנה דואק, רונית אשכנזי, מרגלית ג'נטי, דוד אמון, סמדר תקווה ונעמה קפטובסקי.

לפני 20 שנה היה לי חלום, חלום שקרם עור וגידים, זה התחיל במקרה שסיפרה לי בתי היקרה באחד הימים כשחזרה מבית הספר, חברה לכיתה שישבה לידה וביקשה לשאול ממנה ספר לימוד כי לא היה לה. שוחחתי עם מנהלת בית הספר והבנתי שמספר ילדים מגיעים לבית הספר ללא ציוד, מייד התגייסתי לנושא, גייסתי חברים לעבודה ששמחו לתרום כסף למטרה זו ומשם התחיל הכל להתגלגל והתפתח עד היום. המחשבות והרעיונות התחילו  לרקום עור וגידים, הקמתי את העמותה עם מספר חברים קטן ומשם התחלנו לפעול למען ילדי מעלה אדומים, לחלום על מועדונית לילדים בסיכון שעדיין לא היו בעיר. שיתפתי בחלומות את מנהלת מח' הרווחה דאז, את סגנית ראש העיר דאז ואת ראש העיר ששמחו לתת יד ויצאנו לדרך.

והיום  אני זוכה לעמוד פה, יחד אתכם, באירוע לציון 20 שנה לפעילות העמותה.

כולכם פה עבורי משפחה אחת גדולה ואני רוצה להודות ולהוקיר כל אחד/ת מכם לכן לא אציין שמות שמה אשכח מישהו.

נמצאים פה אנשים יקרים שעזרו לי להגשים את החלום הקטן שהפך ברבות הימים והשנים להרבה חלומות גדולים, שבזכותם עשרות ילדים ובני נוער  זכו לעזרה ותמיכה כספית, רגשית, חברתית, ליד מכוונת, חיבוק חם, עצה טובה ותקווה לעתיד טוב יותר.

לכל אחד/ת מכם יש חלק בזה  מי  בתרומה כספית, מי בתמיכה רגשית, מי  בהתנדבות כזו או אחרת באחד מהפרויקטים הרבים לאורך השנים, מי בחשיבה משותפת מה עוד אפשר לעשות ולמי ואיפה ואיך אפשר עוד לעזור.

בזכותכם חברים יקרים העמותה גדלה והתפתחה והפכה להיות למה שהיא היום – עמותה שמעלה אדומים היא הבית שלה והלב הפועם שלה.

עם השנים נוכחנו לדעת  כי ערים נוספות  זקוקות לעזרתנו ואנו מושיטים גם להם יד מכל הלב.

אני רוצה הערב להזכיר חברים טובים שליוו אותנו מתחילת דרכנו ולצערי אינם עוד איתנו: 

מר נוראל גץ ז"ל-שהיה לי יד מכוונת, נתן עצות טובות ובעיקר תמך.

מר רפאל מרואני ז"ל – חבר עמותה יקר שתמיד חייך ותמיד תהה כמה חלומות עוד יש לי? אבל תמיד היה שם לתמוך, לחפש רעיונות במה אפשר לעזור ובעיקר לגייס תרומות נכבדות.

מר ישראל גולדשטיין ז"ל – איש מיוחד, שקט וחד, מלא רעיונות כרימון תמיד עם חשיבה לטווח הארוך.

רחל ז"ל – אם הבית במועדונית הראשונה שלנו שהייתה לצידנו שנים רבות,  העניקה כל כך הרבה חום ואהבה ריחות  של אוכל חם, בישולים טעימים ועוגות ונתנה לכל כך הרבה ילדים תחושת בית אמיתי, לעיתים היחיד שהכירו באמת לאורך השנים.

מר אלי הר ניר ז"ל – שדלתו כמנכל העירייה תמיד הייתה פתוחה בפנינו, עם אוזן קשת לכל הבקשות ועם הלב הכי חם שיש.

אני עדה לתהליך שהילדים עברו, פוגשת אותם בבגרותם לאורך תחנות חייהם – מילד קטנטן, לנער, חייל, אבא ומורה לדרך, ושומעת את הכרת התודה על מה שקיבלו.

שממלא את ליבי בשמחה והתרגשות. השבוע פגשתי אמא וילדה  רוכשות דברי חתונה כאשר הילדה אמרה לי שלא תשכח לעולם כל מה שקיבלה בעמותה ובזכות זה הגיעה ליום הנפלא והמאושר הזה.

לכן החלטנו בערב זה לקדם רעיון נוסף למען קהילת הסטודנטים ונעניק כהתחלה מלגות לימודים ל-3 סטודנטים המוכרים ברווחה.

 נמשיך כל הזמן אם  האמרה החשובה כל כך – כל ילד יהיה שווה בין שווים!!!

אני שמחה לראות את כולכם, להודות לכם מכל הלב ולאחל לנו שנמשיך להיות שותפים בעתיד.

לשמחתי במהלך 20 השנה שחלפו אין חלום שלא הגשמתי בעמותה ובעזרת השם אני מקווה שאמשיך להגשים את כל החלומות למען הילדים הזקוקים לנו.